| Photocell Type | Photoresistor |
| Ambient Light | < 5-300 LUX |
| Brand | SIEMENS |
| Color | Black |
| Model Number | Siemens Photo Cell RAR 9 |
| Application | Industrial Burners |
| Operating Voltage | 220-240 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Rated Current | 6 A |
| Working Temperature | -40 to 125 Deg C |
Minimum order quantity: 1 Piece
We are the manufacturer of Siemens photocell Siemens Photo Cell RAR 9.
Details:
We have following Siemens products in stock: