| Photocell Type | Photoresistor |
| Brand | Quick Sense |
| Ambient Light | < 10-100 LUX |
| Model Number | 8205 |
| Operating Voltage | 220-240 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Rated Current | 6 A |
| Working Temperature | -40 to 125 Deg C |
| Color | black |
| Condition | new |
Minimum order quantity: 1 Piece
We are following photocell make photo cell in stock.